Ledoborcem na severní pól s cestovatelem Jirkou Kolbabou
Kontaktujte Vašeho
osobního konzultanta:
+420 777 651 376
+420 603 410 221
  • image01
  • image02
  • image03
  • image04
  • image05
  • image07

ATOMOVÝ LEDOBOREC „50 LET VÍTĚZSTVÍ” 50 ЛЕТ ПОБЕДЫ / 50 YEARS OF VICTORY)

Nejvýkonnější a nejmodernější světový ledoborec byl uveden do provozu v roce 2007. Ledoborec je určen primárně pro udržování Severní mořské cesty a pro vědecké účely, několikrát ročně podniká též turistické cesty na severní pól.

Popis: Pohon ledoborce je zajištěn 2 parními turbínami o výkonu 75.000 koňských sil, pára je dodávána 2 atomovými reaktory, jež jsou uloženy ve 160tunové ocelové schránce, stíněné betonem a vodní clonou. Loď je schopna samostatného provozu bez přerušení po dobu 4 let. Pohyb v ledovém poli je usnadňován tryskami, které vhánějí pod led horkou vodu, a schopností rychle přečerpávat vodní zátěž v kýlu. Loď má konstrukčně revoluční tvar přídě ve tvaru lžíce, jenž usnadňuje manévrování v ledovém poli.

Kajuty: Všechny kajuty jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a mají otevíratelná okna.

Společné prostory: Cestujícím je k dispozici velká jídelna, knihovna, lodní bar, posluchárna, fitness centrum, kryté volejbalové hřiště, krytý vyhřívaný bazének a sauna. Lodní můstek je cestujícím otevřen po většinu plavby, k pozorování scenérií se hodí i rozsáhlé vnější otevřené paluby.

Kuchyně: Vynikající mezinárodní kuchaři připravuji v rámci plné penze pestrý výběr jídel z různých světových kuchyní. Bar je výborně zásoben.

Posádka: Technická a velitelská posádka je ruská, odborná expediční posádka na lodi je v mezinárodním složení. Jednacím jazykem na lodi je angličtina a ruština.

Technické údaje:

Kajuta Twin Standard - půdorys kajuty Kajuta Mini Suite - půdorys kajuty Kajuta Grand Suite - půdorys kajuty Plánek palub Kajuta Twin Standard - pohled 1 Kajuta Mini Suite - pohled 1 Kajuta Grand Suite - pohled 1